2016. április 28., csütörtök

Láthatatlan mappa létrehozása

Sziasztok! :)
Tudom, hogy mostanában nagyon ritkán írok, de nincs sok időm egy rendes cikket összehozni! Ha minden jól megy, valahogy kibírom a nyárig, utána pedig jöhetnek az újabbnál újabb bejegyzések.
Most egy kis Így neveld a számítógéped! bejegyzéssel jöttem, melyben bemutatom nektek, hogy hogyan kell láthatatlan mappát létrehozni. Ez akkor jó, ha esetleg olyan fényképeket szeretnél ott tárolni, amik nem lettek jók, vagy valamiért nem szereted őket. Esetleg félresikerült novellákra is jó.
Első lépésként hozz létre egy könyvtárat/ mappát. Nyomd meg az ALT gombot és közben nyomd meg ezeket is: 0160. Ha kész, akkor kattints rá jobb gombbal a mappára, és menj rá a tulajdonságok (legutolsó). Testreszabás, ikoncsere. Alsó sorban a tizenharmadik ikonra (semmi nincs ott) kell kattintani, majd az okra. Van még egy megoldás: rámész a tallózásra, kiválasztasz egy képet és senki sem fogja tudni, hogy az nem kép, hanem egy mappa.

2016. április 17., vasárnap

Honnan jött az ötlet, avagy mi számít lopásnak?

Sziasztok!
Ebben a cikkben az ötletekről fogok nektek írni. Vajon melyik ötlet számít lopásnak, hogyan alakítsunk át valamit? Ha elolvasod megtudod!
Nagyon sok design blogon olvashatjuk, hogyha nincs ötletünk, nézzünk meg egy jó filmet, sorozatot, vagy hallgassunk zenét. Sokan ezt lopásnak veszik, gőzöm sincs, hogy miért. Ha egy sorozatban üldöznek egy bűnözőt, te nem írhatod bele ezt a blogodba, mert az már lopás? Badarság! Bezzeg arra senki nem mondja, hogy lopás, hogy minden harmadik blog 1D fanfiction, vagy naplószerű és mind ugyanarról szól. Ez butaság! Ha XY megírja, hogy az Eiffel toronynál sétáltak, és AB is megírja (főleg úgy, hogy nem olvasta XY történetét), az nem számít lopásnak! Ha lopásnak tartanánk, akkor már nem lenne könyv a Földön! Az már más eset, ha valaki teljes mértékben lemásolja más művét! Az helytelen, semmi köze nincs az előző ügyhöz. Egy alapsztorit szépen át lehet alakítani, úgy hogy az ne hasonlítson máséra. Beleteszünk pár eseményt, párbeszédet, különlegességet, csavart és már kész is!
Ez egy rövid cikk volt, csak a legfontosabbakat írtam le, de azért remélem, hogy tudtam segíteni!

Segítség a karaktertervezéshez

Sziasztok! :)
Kicsit későn, de ahogy ígértem, meghoztam az új cikket. Aki nem olvasta az előzőt, annak elárulom, hogy itt a karaktertervezéshez adok ötleteket. Próbáltam összeszedni a legjobb vezetékneveket, keresztneveket, hobbikat, színeket, ételeket, stb. Úgy rendeztem el őket, hogy egyszerűbben fel tudjátok használni a blogotoknál. Remélem tudok segíteni :)!
Mi a keresztneved?- Külföldi lánynevek: Elisabeth, Izabella, Stephanie, Lucy, Anne, Katherine, Georga, Bonnie, Zoe, Astrid, Katniss, Tula, Karmen, Lola, Rebecca, Minerva, Beatriz, Daniela, Elsa, Florencia, Gisela, Helena, Camila, Carola, Caroline, Coreline, Luisa, Lotte, Carlota, Estrella, Valentina, Rosalía, Guillermina, Dorotea, Bonita, Abigail, Daisy, Deila, Diana, Emma, Flora, Fanny, Natasha, Madison, Madeline.
Magyar lánynevek: Flóra, Ágnes, Nóra, Dóra, Kincső, Réka, Vivien, Barbara, Vilma, Elza, Fanni, Evelin, Hanna, Eszter, Judit, Abigél, Margó, Gyopár, Gyöngyvér, Lúcia, Anna, Annamária, Georgina, Ibolya, Rózsa, Kamilla, Virág, Katalin, Katica, Timi, Andrea, Mária, Zsófia, Léna, Adél, Lilla, Enikő, Patrícia, Rozália, Borbála, Bíborka, Nikoletta, Anikó, Laura, Natália, Kinga, Dorka, Dorottya, Málna, Dakota.
Külföldi fiúnevek: Georg, John, Carlos, Lucas, Dave, Mickey, Lewis, Steven, Jack, Peter, Rob, Bob, Beau (ejtsd: Bó), Ryan, Bryan, Niko, Matthew, Ben, Jim, Benjamin, Jacob, Edward, Earl, Paul, Marcus, Miles, Ian, Justin, Oliver, David, Johnny, Ronaldo.
Magyar fiúnevek: Bálint, Barnabás, Ákos, András, Botond, Balázs, Csaba, Zsolt, Ricsi, Dávid, Dániel, Márió, Márton, Olivér, Miklós, Nikolasz, Sándor, Vidor, Zalán, Zoltán, Zsombor, Rajmund, Gábor, Gáspár, Krisztián, Zakariás, Bottyán, Kán, József, Lajos, Lőrinc, Kecse, Máté, Márk, Róbert, István, János, Péter, Márkus, Ronald, Ernő.
Mi a vezetékneved?- Külföldi vezetéknevek: Black, Caroll, Meyer, White, Little, Miller, Minner, Portogálos, Perkins, Green, Jones, Roberts, Wood, Depp, Sandler, Diaz, Cruz, Bonham, Carter, Lewis, Scott, Rogers, Gray, Mason, Ali, Butler, Russell, Barker, Fisher, Stevens, Jenkins, Murray, Dixon, Harvey.
Magyar vezetéknevek: Magyar, Nagy, Kiss, Soós, Rubík, Puskás, Balogh, Baráth, Váradi, Katona, Molnár, Fazekas, Illés, Boros, Gál, Fehér, Fekete, Orosz, Szőke, Kozma, Antal, Dudás, Szekeres, Bíró, Hegedűs, Novák, Rados, Sógor, Németh, Tóth, Szabó, Farkas, Papp, Simon, Kocsis, Pintér, Fodor, Szalai, Kovács, Varga, Takács, Juhéász.
Mi a hobbid?- Lovaglás, tanulás, úszás, táncolás, rajzolás, éneklés, olvasás, számítógépezés, számolás, filmezés, sorozat nézés, programozás, röplabdázás, focizás, kosárlabdázás, hokizás, görkorcsolyázás, korcsolyázás, ugrókötelezés, festés, szavalás, sütés, főzés, beszélgetés, fonás, varrás, hímezés, hulla-hopp karikázás, teniszezés, tollaslabdázás, balettozás, néptáncolás, keringőzés, kézműveskedés, szövés, síelés, társasjátékozás, kísérletezés, feltalálás, hegymászás, zenehallgatás, hegedülés, zongorázás, gitározás, furulyázás, dobolás, motorozás, vezetés, origami, lakberendezés, kötéltánc, öltözködés, divattervezés, írás, költészet, frizura készítés, sminkelés, búvárkodás, alvás, napozás, fényképezés.
Honnan származol? Magyarország, Szlovákia, Franciaország, Ukrajna, Lengyelország, Finnország, Írország, Olaszország, Anglia, Oroszország, Japán, Kína, Anglia, USA, Thaiföld, Törökország, Görögország, Afganisztán, Hollandia, Macedónia, Bulgária, Brazília, Fehéroroszország, Vietnam, Vatikán, Svájc, Svédország, Srí Lanka, Románia, Peru, Portugália, Örményország, Pakisztán, Nigéria, Norvégia, Németország, Kenya, Costa Rica, Dánia, Csehország, Madagaszkár, Mexikó, Mozambik, Nepál.

Hát ennyi lett volna ez a cikk. Bocsi, hogy ennyit kellett rá várni!

2016. április 4., hétfő

Így tervezd meg a karaktereket!

Sziasztok! :3
Újabb cikkel érkeztem, melyben a karakterek megtervezéséről fogok nektek írni. Remélem hasznotokra válik!
1. Álmodd meg!- Gondold ki, hogy ki legyen a történetedben az a szereplő. A legfontosabb az, hogy főszereplő lesz, vagy mellékszereplő.
2. Válassz tulajdonságokat!- Találd ki, hogy milyen tulajdonságokkal rendelkezzen a karaktered. Ügyelj arra, hogy ne használj két ellentéte tulajdonságot! (Kedves-bunkó, jó-rossz, stb.)
3. Tervezd meg a külsőt!- A külsőt úgy lehet a könnyebben megtervezni, ha egy vázlatfüzetbe lerajzoljuk a karakterünket. Ha jellemzést írunk róla, kövessünk egy rendszert (lentről fel, fentről le, stb.). Használjunk változatos szavakat, különleges színeket, minden olyan dolgot, ami élethűvé teszi a leírt/lerajzolt karaktered.
4. Adatok- Nem utolsó sorban ki kell találni a legfontosabb adatokat. Kedvenc szín, étel, ország, nyelv, film, könyv, sorozat, zene, kaja, stb. Ne felejtsd ki a főszereplő szülinapját, nemzetiségét, hobbijait.

Ezt a témát csak úgy gyorsan szerettem volna összefoglalni. Hamarosan hozok egy olyan cikket, amiben ötleteket adok a karakter megtervezéséhez. Remélem azt is elolvassátok majd! :)

2016. április 3., vasárnap

Könyvjelző beállítása, törlése

Sziasztok! :)
A Cikkek menüpontban létrehoztam egy külön részt a számítógépes bejegyzéseknek. Gondoltam rögtön bővítem is ezt a részt egy új cikkel. A könyvjelzők beállításáról és törléséről fogok nektek írni. A kérdéseket várom kommentben :P.
KÖNYVJELZŐ BEÁLLÍTÁSA
1. Keresd ki azt a weboldalt, amit könyvjelzőnek (elsődleges modul) szeretnél beállítani.
2. Kattints a jobb, felső sarokban lévő csillagra.
3. Írd be a nevét, majd menj a Készre.


KÖNYVJELZŐ TÖRLÉSE
1. Kattints a jobb, felső sarokban lévő három csíkra.
2. Vidd a kurzort a könyvjelzőkre.
3. Kattints jobb gombbal arra a weboldalra, amelyiket nem szeretnél a könyvjelzők között látni.
4. Menj a törlésre.

Jó kritikus vs. Rossz kritikus

Sziasztok! :)
Lehet, hogy néhány kritikus meg fog sértődni, de most róluk fogok írni (ja, én is az vagyok :D). A Jó kritikus vs. Rossz kritikus cikket még nem igazán láttam ilyen formában, ezért is vettem a bátorságot, hogy megírjam ezt a bejegyzést. Mindkét félről írok három pontot!
JÓ KRITIKUS-
Tartalmas kritika mindenkinek- A jó kritikust nem érdekli, hogy mennyire varázslatos a fejléc, és mennyi feliratkozó van, úgy is le fogja írni a rossz dolgokat, méghozzá annyira hosszan, amennyire csak tudja. Minél többet ír, annál jobb a kritikája. Ha csak a chat színei rondák, akkor is egy oldalas kritika lesz, hisz a rendelő megérdemli azt, hogy tudja, mi a hiba a blogján.
Építő jellegű kritika- A szavai építő jellegűek, és nem lenézőek. Próbál segíteni a rendelőnek, leírja, hogy hogyan lehet kijavítani a hibákat. Nagyon ritkán találkozom olyannal, aki nem csak annyit ír, hogy rossz a betűtípus, hanem azt is odaírja, hogy milyen illene a bloghoz. Ez egy nagyon fontos dolog, minden kritikának ilyennek kéne lennie.
Segítőkészség- Ha valaki egy olyan blogot kritizál, ahol nincs fejléc, design, akkor segítsen neki, esetleg ajánljon egy olyan blogot, ahol ezzel foglalkoznak,
ROSSZ KRITIKUS-
Rövid kritika- A rossz kritikusok (sőt a jók is) gyakran elkövetik azt a hibát, hogy rövid kritikát írnak. Ezzel nem segítenek, általában az egész kritika bálványozás, vagy csak rosszakat írnak.
Lenéző, gonosz kritika- Van pár olyan kritikus, aki nagyon nagyra tartja a blogját, és ahhoz hasonlítja a többi blogot is. A kezdőknek bevágja azt, hogy nem tudsz írni, mert kezdő vagy a haladóknak/profiknak meg annyit ír, hogy béna vagy, slussz passz (persze indokot nem ad erre a megnevezésre).
Lekoppintott kritika- Néhányan képesek megkeresni a blog eddigi összes kritikáját, majd lemásolni, összekeverni és így közzétenni őket. Ez egy nagyon nagy hülyeség. Míg mások ezerrel dolgoznak az ilyen kritikákon, te lemásolod, csakhogy ne kelljen írnod egyet? Könyörgöm! Válts inaktívra, vagy ne légy kritikus, de ne csinálj ilyen hülyeségeket!

2016. április 2., szombat

Kioktatás tőlem!- Helyesírás

Sziasztok! :)
Mindenkinek van egy megszokott írásmódja, de némelyik nem helyes. Most a két legidegesítőbbről fogok nektek írni.
Lerövidítem a szavakat- Szasz! Ez a blg azért j. ltr, h ideg. szvkat hsznljon. Szval én vok a új szrksztő.
Na az ilyenektől hányingert kapok! Rövidítsd le a facebook posztjaid, de ne a blogodban lévő cikkeket! Nem lehet rendesen elolvasni (pláne annak, aki nem ismeri az efféle rövidítéseket), és nem lehet megérteni. Kíméljed már meg azt a három szerencsétlen feliratkozót, az ilyen szavaktól, mert még azok is hamar elhagyják a kedves kis blogod! A blog nem facebook, meg messenger, hogy kidobj egy rövid kis ,,üzit” a haverjaidnak. Könyörgöm! Olvastál már könyvben olyat, hogy szasz/ h? Nem, mert nincs értelme! Ennyi erővel csinálhatsz keresztrejtvényt a blogodból!
Nem használok szóközt- Én nem tudom,hogy miért nem használnakabloggerek szóközt.Gratulálok,a retinaégetéshez! Gyerekek! Tudtátok, hogy a pont és a vessző után szóköz van? Nem!
Azt nem tudom, hogy miért ír valaki olyan másoknak kritikát, aki nem tud írni. Én ha meglátok egy ilyen blogot, rögtön kiikszelem, mert nincs idegzetem arra, hogy megvakuljak.
Ha valaki belekezd egy blogba/történetbe, kérlek olvasson előtte valamit- bármit (mesét, blogot, Hogyan írjunk helyesen? könyvet, stb.)!

2016. április 1., péntek

Gyakorlás

Sziasztok! :)
Én úgy vélem, hogy mindig kell a gyakorlás, míg az írásban is. Mielőtt folytatod a könyved írását, írj egy rövid novellát, egyperceset, mesét. Ezek gyorsan meghozzák az ihletet, így jobb írni.
Én nemrég kezdtem bele egy mesébe- A varázslatos Greenfield úr-, amit nem szándékozok senkinek sem megmutatni, de mégis mindennap írok hozzá. Egy egyszerű gyerekmese, novella, segít a gyakorlásban. Ha nincs ötleted, hogy miről is írhatnál, kérdezd meg a barátaid, családodat, egy könyvmolyt, hogy miről is írhatnál. Vágj bele a gyakorlásba, akár úgy, hogy összegyűjtesz pár szót, és ebből írsz egy novellát, fogalmazást, levelet. Így könnyen próbára teheted magad, hogy mennyire nagy a fantáziád. Esetleg válassz ki egy filmet, aminek leírod egy részletét. Sokféleképpen lehet gyakorolni,
Szablon wykonała Sasame Ka z Ministerstwo Szablonów
CREDITS
Png Pattern